1. Millist õhukuivatit ma vajan?
Õhukuivatit valides tuleb kõigepealt selgeks teha õhukuivati kasutamise eesmärk (kasutamiseks kodus, keldris/garaažis, ehitusel, tööstuses, basseini ääres jne), ruumi suurus ja õhuniiskuse tase. Veebilehel Ohukuivatid.ee leiate erinevad kategooriad õhukuivatite kasutamiseks ja iga mudeliga kaasas olevad põhilised tehnilised andmed. Kui soovite osta õhukuivatit koju soovitame vaiksemaid õhukuivateid, näiteks WDD80 Wood's. Kui teil on lisaküsimusi õhukuivatite valiku kohta, soovitame teil pöörduda Ohukuivatid.ee spetsialistide poole. Meie kontaktid leiate selle lehe allosast.
2. Mis on normaalne õhuniiskuse tase?
Enamikul juhtudel on soovitatav siseruumides hoida suhtelist õhuniiskust 40–60%. Kui te ei tea, milline on siseruumide õhuniiskuse tase, saate selle teada, kasutades niiskuse mõõturit. Meie pakutavad õhuniiskuse mõõturid on saadaval sellel lingil. Kui kuivatate õhku soovitatust madalamaks, on see ainult elektri raiskamine. Talvel piisab enamikul juhtudel umbes 50% niiskuse taseme hoidmisest akende ja seinte kondenseerumise vältimiseks, mis tavaliselt tekib suurte temperatuuride erinevuste ja kõrge õhuniiskuse taseme tõttu. Mõnikord võib osutuda vajalikuks õhu kuivatamine kuni 40%.
3. Millistel temperatuuridel õhukuivatid töötavad?
Kõigi õhukuivatite efektiivsus tõuseb kõrgemal temperatuuril. Kuivati tööks vajalik temperatuurivahemik on esitatud toodete kirjeldustes. Hügieenistandardid soovitavad hoida elutoa temperatuuri vahemikuks 18-220C, mis on kindlasti piisav enamiku kodustes tingimustes kasutatavate õhukuivatite jaoks. Mõnel juhul on õhukuivatus vajalik, kui sisetemperatuur langeb alla 100C või isegi negatiivseks. Pakume õhukuivateid, mis suudavad tõhusalt toime tulla liigse niiskusega isegi väga madalatel temperatuuridel.
4. Millist hooldust õhukuivatid vajavad?
Õhukuivatite hooldamine on lihtne ja tavaliselt ei ole neil vahetatavaid kulumaterjale. Enamike õhukuivatite hooldus piirdub tolmu, riidekiude, juukseid ja muid õhus leiduvaid osakesi koguva kaitsefiltri regulaarse puhastamisega. Kuivati puhtana hoidmine pikendab selle kasutusiga.
5. Kas õhukuivatid teevad töötades palju lärmi?
Kuivati müratase sõltub peamiselt selle tüübist ja võimsusest. Kompressorkuivatid töötavad valjemini kui ilma kompressorita õhukuivatid. Vaiksemad kodused õhukuivatid on WDD80 Wood's ja DD8l Meaco. Nende kuivatitega on madalaimal kiirusel kuulda ainult nõrka tuult.
6. Kui palju elektrit õhukuivatid kulutavad?
Kuivati võimsus sõltub peamiselt selle tõhususest ja jõudlusest. Mida tõhusam on õhukuivati, seda võimsam see on, kuid teeb töö ära vähema ajaga. Koduste õhukuivatite võimsus on vahemikus 150–700 vatti. Energiatarbimine sõltub peamiselt ruumis oleva niiskuse hulgast ja selle taastekkimise kiirusest, mis määrab, kui kaua seade peab töötama. Mõned majapidamises kasutatavad õhuniisutajad tarbivad veidi rohkem elektrit, kuid puhuvad sooja õhku ja võivad ruumi soojendada.
7. Kuidas liigne niiskus kodus tekib?
Koduse õhuniiskuse tase kõigub pidevalt. Seda suurendavad sellised igapäevased tegurid nagu toiduvalmistamine, pesu kuivatamine, duši all käimine, lillede kastmine, hingamine ja muu. Kui hoiate kodus katmata veemahuteid, näiteks avatud akvaariumi, suurendavad need elemendid oluliselt ka õhuniiskuse taset.
8. Kui kiiresti õhukuivati ruumi õhu kuivatab?
Kui valite õige õhukuivati oma ruumide suuruse ja niiskustaseme põhjal ning ruumis pole spetsiaalseid kõrge õhuniiskuse allikaid, siis võib õhuniisutaja õhuniiskuse taset vähendada päevade või nädalate jooksul. Õhu soovitud tasemele kuivatamine võib alguses kauem aega võtta, nii et ruumis kõik, mööbel, parkett, betoon, riided jms saaksid kuivada. Kui ruumis on õhuniiskuse tase stabiliseerunud, reageerib õhukuivati, millel on suutlikus õhuniiskuse taset säilitada, automaatselt niiskuse suurenemisele ja langusele, lülitudes sisse või välja.
9. Kuidas takistab õhukuivati hallituse teket?
Kuivati hoiab ära hallituse kahel viisil. Esiteks kuivatab see ruumi õhu, eemaldades ruumis olevatest materjalidest niiskuse, vältides sel viisil neile hallituse teket. Teiseks ei lase ruumi suhtelise õhuniiskuse hoidmine soovitatud õhuniiskuse tasemel ca50% või sellest madalamal hallitusseente eostel tekkida. Seene moodustamiseks on vaja õhku nii niiskust kui ka pindadele vett kondensaadi kujul.
10. Kus on parim koht õhukuivatite hoidmiseks?
Kuivatit tuleks eelkõige kasutada ruumides, kus õhk on kõige niiskem ja kus on enim liigniiskusega seotud probleeme. Kui soovite kuivatada mitut ruumi, mis pole üksteisest eraldatud, ei pea te tingimata õhuniisutajat ruumides ringi vedama, kuna niiskus ise hajub loomulikult ja õhukuivati ventilaator sunnib õhku segunema. Muidugi kuivatab õhukuivati kõigepealt õhku ruumis, kus seda hoitakse.