SIRIUS Õhuniisutaja (STYLIES)

Tootja: Stylies (Šveits)

Ruumidele kuni 45 m2
Tõhusus - 350 ml/tunnis
Kuum aur

99

3-aastane garantii!
Tarneaeg 2-4 tp.: 3,00
<

Kuuma auru õhuniisutid toodavad niiskust vett soojendades. See tehnoloogia mitte ainult ei niisuta ruume, vaid ka soojendab neid. Kuuma auru niisutite hooldus on lihtsam kuna kuumutamine steriliseerib vett ja tapab suurema osa bakteritest ning viirustest.

 

Õhuniisuti SIRIUS Stylies on valmistatud spetsiaalsest vastupidavast plastikust, mis talub ka kõrgeid temperatuure.

 

Võimalik kasutada ultraheli niisutite jaoks mõeldud Stylies katlakivi eemaldamise filtrit.

 

 

Tehnilised andmed:

- Niisutuse tõhusus - 350 ml/tunnis (8,4 L/päevas);

- Sobib ruumidesse kuni - 45 m2;

- Niisutuse tüüp - Kuum aur;

- Veepaagi maht - 3,5 liitrit;

- Juhtimine - elektrooniline, LCD ekraan;

- Automaatne soovitud niiskuse tase toetus - olemas

- Müratase - 34 dB;

- Energiatarve - 350W;

- Mõõtmed - 300 x 390 x 160 mm;

- Netokaal - 2,4 kg;

 

 

Miks mul õhuniisutit vaja on?

Meedikud soovitavad hoida ruumides niiskustaset vahemikus 40% kuni 60%. Kuiva õhu tõttu hakkavad silmad kipitama ja valutama, nahk kuivab ja kestendab, suu ja nina limaskestad kuivavad ning une kvaliteet halveneb. Lisaks on kuiva õhu korral ka märksa kergem külmetushaigustesse ja grippi haigestuda.

Ruumide siseviimistlus ja mööbel, mis on valmistatud puidust või kangastest (kardinad, vaibad jne), imab õhust väga palju niiskust. Kui õhk ruumis liiga kuivaks muutub, võivad puitu (põrandasse, mööblisse) praod sigineda ning õhus elektrostaatilised laengud tekkida. Ka puust muusikainstrumendid lähevad puidu kuivades häälest ära.

Külm õhk võib sisaldada märksa vähem niiskust kui soe õhk. Sel põhjusel langeb siseruumide niiskustase talvel sageli alla 30%. Mida suurem on vahe sise- ja välistemperatuuride vahel, seda kuivem on õhk ruumides. Niiskustaset on kõige lihtsam mõõta niiskusemõõtjaga. Pange niiskusemõõtja toa keskele, akendest ja ustest võimalikult kaugele, ning lihtsalt jälgige niiskuse näitu ekraanil. Juhul, kui niiskustase on madalam kui 40%, on teil vaja õhuniisutit. Kui niiskustase on kõrgem kui 60%, soovitame hankida niiskusekoguja, et hallituse tekkimist ennetada.

 

Kas tuulutamine tõstab ruumi niiskustaset?

Akende avamine külmal aastaajal ei aita ruumide niiskustaseme tõstmisele kuidagi kaasa. Kahtlemata on regulaarne ja lühiajaline tõmbetuul tervisliku värke õhu säilitamiseks ruumides vägagi oluline (talvel soovitatakse ruume tuulutada 3-5 korda päevas, mitte rohkem kui 5 minutit korraga), kuid liiga sage ja pikaajaline tuulutamine kuivatab õhku veelgi rohkem. Selle põhjuseks on asjaolu, et külmas välisõhus on väga vähe niiskust ning soojenedes muutub see veelgi kuivemaks.

 

Kas on tõsi, et toataimed ja pesu kuivatamine niisutavad õhku?

Toalilled, toiduvalmistamine, märg pesu jms võivad niiskustaset küll lühikeseks ajaks veidi tõsta, kuid sel viisil pole võimalik optimaalset niiskustaset pikema aja vältel säilitada. Kui ruumid on väga kuivad, avaldavad need tegevused niiskustasemele väga vähe mõju. Ka radiaatoritele riputatud märjad käterätid ja veega täidetud anumad suudavad niiskustaset veidi tõsta, kuid samuti vaid lühikeseks ajaks. Lisaks võivad liiga harva pestavad niisked tekstiilid muutuda bakterite leviku allikaks.

Kirjutage arvustus

    Ma ei soovita           Soovitan
Õhuniisutaja ALAZE Stylies