HYDRA Õhuniisutaja (STYLIES)

Tootja: Stylies (Šveits)

Ruumidele kuni 60 m2

Tõhusus - 420 ml/tunnis

Ultraheli

89

3-aastane garantii!
Tarneaeg 2-4 tp.: 3,00
<

Stylies HYDRA on soodne, kuid efektiivne ja kvaliteetne ultraheli õhuniisuti, mis eraldab ruumi õhu kvaliteeti parandavat ülipeent veeauru. Õhuniisutil on kvaliteetne vahetatav veefilter, mis eemaldab veest võimalikult palju karbonaate, kaitstes seadme sisemust katlakivi tekkimise eest ning ruumis asuvat mööblit valge tolmu (katlakivisette) kogunemise eest. Õhuniisuti Stylies HYDRA sobib suurepäraselt magamistuppa, kuna töötab vaikselt ning suudab aurustada kuni 10 liitrit vett ööpäevas.

 

Tehnilised andmed:

 

- Niisutuse tõhusus - 420 ml/tunnis (9,6 L/päevas);

- Sobib ruumidesse kuni - 60 m2;

- Niisutuse tüüp - ultraheli;

- Veepaagi maht - 6 liitrit;

- Juhtimine - mehaaniline;

- Automaatne soovitud niiskuse tase toetus - olemas

- Müratase - 34 dB;

- Energiatarve - 35W;

- Mõõtmed - 304 x 339 x 152 mm;

- Netokaal - 2,30 kg;

- Vahetatav filter (hävitab baktereid ja lubja tekket)

 

 

Miks mul õhuniisutit vaja on?

Meedikud soovitavad hoida ruumides niiskustaset vahemikus 40% kuni 60%. Kuiva õhu tõttu hakkavad silmad kipitama ja valutama, nahk kuivab ja kestendab, suu ja nina limaskestad kuivavad ning une kvaliteet halveneb. Lisaks on kuiva õhu korral ka märksa kergem külmetushaigustesse ja grippi haigestuda.

Ruumide siseviimistlus ja mööbel, mis on valmistatud puidust või kangastest (kardinad, vaibad jne), imab õhust väga palju niiskust. Kui õhk ruumis liiga kuivaks muutub, võivad puitu (põrandasse, mööblisse) praod sigineda ning õhus elektrostaatilised laengud tekkida. Ka puust muusikainstrumendid lähevad puidu kuivades häälest ära.

Külm õhk võib sisaldada märksa vähem niiskust kui soe õhk. Sel põhjusel langeb siseruumide niiskustase talvel sageli alla 30%. Mida suurem on vahe sise- ja välistemperatuuride vahel, seda kuivem on õhk ruumides. Niiskustaset on kõige lihtsam mõõta niiskusemõõtjaga. Pange niiskusemõõtja toa keskele, akendest ja ustest võimalikult kaugele, ning lihtsalt jälgige niiskuse näitu ekraanil. Juhul, kui niiskustase on madalam kui 40%, on teil vaja õhuniisutit. Kui niiskustase on kõrgem kui 60%, soovitame hankida niiskusekoguja, et hallituse tekkimist ennetada.

 

Kas tuulutamine tõstab ruumi niiskustaset?

Akende avamine külmal aastaajal ei aita ruumide niiskustaseme tõstmisele kuidagi kaasa. Kahtlemata on regulaarne ja lühiajaline tõmbetuul tervisliku värke õhu säilitamiseks ruumides vägagi oluline (talvel soovitatakse ruume tuulutada 3-5 korda päevas, mitte rohkem kui 5 minutit korraga), kuid liiga sage ja pikaajaline tuulutamine kuivatab õhku veelgi rohkem. Selle põhjuseks on asjaolu, et külmas välisõhus on väga vähe niiskust ning soojenedes muutub see veelgi kuivemaks.

 

Kas on tõsi, et toataimed ja pesu kuivatamine niisutavad õhku?

Toalilled, toiduvalmistamine, märg pesu jms võivad niiskustaset küll lühikeseks ajaks veidi tõsta, kuid sel viisil pole võimalik optimaalset niiskustaset pikema aja vältel säilitada. Kui ruumid on väga kuivad, avaldavad need tegevused niiskustasemele väga vähe mõju. Ka radiaatoritele riputatud märjad käterätid ja veega täidetud anumad suudavad niiskustaset veidi tõsta, kuid samuti vaid lühikeseks ajaks. Lisaks võivad liiga harva pestavad niisked tekstiilid muutuda bakterite leviku allikaks.

Kirjutage arvustus

    Ma ei soovita           Soovitan
Õhuniisutaja ALAZE Stylies