Miks on õhuniisutaja kasulik?

 

Õhk on elu alus. Inimene hingab sisse ja välja 20 000 korda päevas, mis vastab umbes 12 000 liitrile õhule. Sissehingatava õhu kvaliteet mõjutab otseselt inimeste heaolu ja tootlikkust.

Ruumide niiskuse tase mängib väga olulist rolli. Niiskuse taset saab mõõta niiskusmõõturi abil. Kodu ja töökoha jaoks on soovitatav õhuniiskuse tase vahemikus 40 kuni 60%, kuid külmal aastaajal kuivatab ruumide kütmine õhku. Eriti oluline on magamistoas säilitada mugav õhuniiskus, kuna see parandab oluliselt une ja puhke kvaliteeti. Õhuniisutajad saavad optimaalse õhuniiskuse taseme säilitamise kaudu parandada koduõhu kvaliteeti.

 

Miks mul on vaja õhuniisutit?

Meedikud soovitavad säilitada siseruumides õhuniiskust umbes 40–60%. Kuiv õhk põhjustab kuivi ja valulikke silmi, kuiva ja ketendavat nahka, suu ja nina kuivust, halba und. Lisaks muudab kuiv õhk märksa vastuvõtlikumaks külmetuse või gripi vastu.

Kodusisustus või puidust-kangast mööbel (kardinad, vaip jne) neelavad õhust palju niiskust. Kui õhk muutub liiga kuivaks, võivad puidus (põrandad, mööbel jne) tekkida praod ja elektrostaatilised laengud. Puidust muusikariistad lähevad häälest, kui puit kuivab.

Külm õhk võib sisaldada palju vähem niiskust kui soe õhk. Selle tulemusel langeb talvel siseruumides niiskuse tase sageli alla 30%. Mida suurem on välis- ja sisetemperatuuri erinevus, seda kuivemaks muutub siseõhk. Lihtsaim viis niiskuse taseme mõõtmiseks on õhuniiskuse mõõturi, hügromeetri kasutamine. Asetage hügromeeter ruumi keskele akendest ja ustest nii kaugele kui võimalik ning jälgige niiskus% ekraanilt. Kui õhuniiskus on alla 40%, vajate õhuniisutajat. Kui õhuniiskuse tase on üle 60%, soovitame hallituse vältimiseks osta õhukuivati.

 

Kas ventilatsioon suurendab niiskust?

Akna avamine külmal aastaajal ei aita tõsta siseruumide õhuniiskuse taset. Regulaarsed lühiajalised tuuletõmbused on olulised säilitamaks ruumis tervislik õhk (soovitatav õhutamine talvel, 3-5 korda päevas kuni 5 minutit). Liiga sagedane ja liiga pikk tuulutamine niisutab õhku veelgi. Selle põhjuseks on välisõhu väga madal õhuniiskus, mis langeb veelgi ruumide kütmise tagajärjel.

 

Kas on tõsi, et taimed ja riiete kuivatamine niisutavad õhku?

Toataimed, toidu valmistamine, märjad riided jms võivad lühiajaliselt tõsta õhuniiskuse taset, kuid pikema aja jooksul ei ole võimalik optimaalset niiskustaset säilitada. Ja kui ruumid on väga kuivad, mõjutavad need tegurid õhuniiskuse taset väga vähe. Radiaatoritele asetatud märjad rätikud või veekannud aitavad ka õhuniiskuse taset pisut tõsta, kuid jällegi ainult lühikeseks ajaks. Lisaks võivad märjad rätikud, mida harva pestakse, kiiresti muutuda bakterite allikaks.

 

Miks levivad külmetus- ja gripihaigused kuiva ilmaga kiiremini?sausa oda

Gripiviirused, bakterid ja pisikud püsivad kauem kuivas õhus ja lendavad pikema aja jooksul silmade kõrgusel. Sel viisil soodustab kuiv õhk gripiviiruste ja bakterite edasikandumist. Optimaalse õhuniiskuse juures (vahemikus 40–60%) kleepuvad kondensaat / veepiisad õhus olevate viiruste ja bakterite külge ning tõmbavad need alla. Tervislik ja optimaalne siseruumide niiskuse tase niisutab suu ja nina limaskesti ning tugevdab see läbi kaitset viiruste vastu, samuti vähendab vastuvõtlikkust nakkustele.

 

Kas õhuniisutaja vähendab kodus tolmu?

Sisekliima optimaalne niiskus (40–60%) vähendab tolmu, õietolmu ja muude osakeste osakaalu õhus. Veetilgad või kondensaat kinnituvad õhku saastavatele osakestele ja tõmbavad need alla. Madalal olev tolm kahjustab inimest vähem kui silmade kõrgusel lendlev tolm. Need, kes on saastatud õhu suhtes allergilised, saavad lõõgastuda ja sügavalt sisse hingata.

 

Millal niisutada ja millal kuivatada?

Enne õhuniisutaja või õhukuivati ostmist on oluline mõõta siseruumide õhuniiskuse tase. Lihtsaim viis selleks on digitaalse niiskusemõõtja, hügromeetriga. Asetage õhuniiskuse mõõtur ruumi keskele, eelistatavalt silmade kõrgusele. Ärge asetage hügromeetrit akna, ukse või ventilatsiooni lähedusse. Mõne minuti pärast kohanduvad andurid toatemperatuuriga ja näitavad suhtelist õhuniiskuse taset ruumis. Meedikud soovitavad suhtelise õhuniiskuse tasemeks 40–60%. Kui õhuniiskuse tase on alla 40%, vajate selle tõstmiseks niisutajat. Kui õhuniiskuse tase on üle 60%, vajate õhukuivatit.

 

Miks õhk kuivab?

Kuiv õhk tekib eelkõige talveperioodil, kui on kütteperiood ja siseruumide õhuniiskus langeb sageli alla 30%. Akende avamisega kuivab õhk veelgi. Temperatuuril 0 ° C võib õhk sisaldada kuni 4 grammi vett kuupmeetri kohta. Samal ajal on suhteline välisõhu niiskus 69%, see võrdub õhu soojendamisel ainult 18% -lise siseruumide niiskuse tasemega. Kui aken avatakse ja värsket õhku sisse lastakse, jääb vee kogus õhus samaks, kuid suhteline õhuniiskus väheneb temperatuuri tõustes. Niiskuse puudumist saab kompenseerida ainult õhuniisutajate abil. Ideaalne õhuniiskuse tase ruumides on vahemikus 40–60%.

 

Korrapäraselt niisutatud õhu eelised:drėgmės lygis

1. Nina, silmad ja nahk ei kuiva, paraneb heaolu.
2. Vähendab grippi haigestumise riski, kuna viirused surevad optimaalse õhuniiskuse juures kiiresti. See vähendab ka nakkuste riski ja suu ja nina ei ole enam kuivad.
3. Uni muutub paremaks ja rahulikumaks.
4. Tööl keskendumine paraneb väsimuse ja unisuse vähenemise tõttu.
5. Õhus on vähem tolmu ja õietolmu.
6. Mööbel, puitpõrand ja värv on kaitstud pragunemisest.
7. Puidust muusikariistad ei lähe häälest.