Hallituse ja niiskuse eemaldamine keldris ja garaažis

Keldrid ja maa-alused garaažid on niiskuse ja hallituse suhtes sama vastuvõtlikud kui vannituba või köök. Vannitoas on tavaliselt talvel liiga niiske, kuid keldris või garaažis on jällegi suvel kõrge õhuniiskus.

Suvekuudel sisaldab soe välisõhk oluliselt rohkem niiskust kui talvel. Esiteks, soe õhk suudab lihtsalt rohkem niiskust säilitada. Suvisel ajal aurustavad järved, jõed, mered ja muud veekogud koos taimedega vett ja vihmasadu lisab õhku omajagu niiskust. Kuna kelder või maa-alune garaaž on maa all, on õhu ja esemete temperatuur nendes ruumides jahedam kui mujal majas või õues. Soe õhk siseneb ruumi läbi avatud akna või ventilatsioonisüsteemi ja jaheda keldri seintele või muudele pindadele moodustub kondents. Kondensatsioon loob tingimused hallituse kasvuks. Hallitus kasvab kõige paremini keldri orgaanilistel materjalidel, näiteks: puittalad, pehme mööbel, karbid, paber, raamatud, värvid, rõivad jne.

Muidugi aitaks keldriruumi soojendamine suvel hallituse ja kondensaadiga seotud probleeme lahendada, kuid ruumide kütmine suvel ei ole eriti mõistlik ega kuluefektiivne tegevus. Suvine kõrge õhuniiskus võib keldris väga lühikese aja jooksul palju kahju tekitada, seega pole ebatavaline et suvel kuivatatakse need ruumid õhukuivatite abil. Keldritesse ja maa-alustesse garaažidesse sobivad kõige paremini ökonoomsed ja usaldusväärsed spetsiaalsed kompressoritüüpi kuivatid, mis suudavad jahedas ruumis töötades koguda palju niiskust, ilma et toatemperatuuri tõstaks.

Me ei soovita kasutada keldris kodumajapidamises kasutatavaid plastkuivateid nendes sisalduvate elektroonika ja andurite tõttu. Keldrikorrus, garaaž ja sahver on tavaliselt madala puhtusega ruumid, mis on täis tolmu ja muud mustust, mis on kahjulikud elektroonikale, anduritele ja muudele majapidamises kasutatavate õhukuivatite liikuvatele osadele. Samuti töötavad kodumajapidamises kasutatavad õhukuivatidkõige tõhusamalt temperatuuril vähemalt + 200C ja kui temperatuur langeb alla selle on efektiivsus väga madal.

Soovitame keldritesse või garaažidesse spetsiaalselt nendesse ruumidesse mõeldud Rootsi Wood´s SW-seeria õhukuivatite mudeleid. Need spetsiaalselt keldriruumide jaoks mõeldud kvaliteetsed tolmukindlad õhukuivatid töötavad isegi madalatel temperatuuridel väga tõhusalt. SW-seeria õhukuivatid erinevad üksteisest oma jõudluse poolest, st kui palju vett need teatud aja jooksul suudavad koguda. Kui kelder pole suur ja niiskuseallikaid pole palju, siis piisab selle seeria nõrgimast õhukuivatist SW22F. Kui kelder või garaaž on suurem, on soovitatav valida tõhusam õhukuivati nagu SW38F või SW42F. Tõhusamad õhukuivatid muudavad soovitud tingimuste saavutamise lihtsamaks ja kiiremaks, kuna need suudavad koguda sama palju niiskust kuni kaks korda kiiremini ja hinnaerinevus on vähene. Täiendava spetsiaalse õhufiltri ostmise korral saab neid õhukuivateid kasutada ka ehituse ajal krohvi, betooni ja muude materjalide kuivatamiseks.

 

Oluline on teada, et Wood's õhukuivatid:

  • Kaitsevad niiskuskahjustuste eest;
  • Hoiavad ära hallituse teket;
  • Kuivavad puitu ja hoiavad ära seadmete roostetamise;
  • Kuivatavad pesu;
  • Eemaldavad halvad niiskuse lõhnad;
  • Õhku kuivatades hoiavad ära ämblike paljunemise;
  • Säästavad küttekulusid;
  • Võrreldes tarbitava elektrikuluga koguvad kõige rohkem niiskust;
  • Võimalik tellida pikendatud garantii kuni 6 aastat.