EVA Õhuniisutaja (StadlerForm)

Tootja: StadlerFrom (Šveits)

Tööruumala kuni 80 m2

Tõhusus kuni 550 ml/tunnis

Ultraheli

199

Kättetoimetamine: 3,00
<

Stadler Form EVA on moodsa välimusega võimas ultraheli õhuniisuti, mis suudab aurustada kuni 550 ml vett tunnis. Eraldi sisselülitatav veesoojendusfunktsioon on mõeldud niiskuse efektiivsemaks levimiseks ja bakterite hävitamiseks niisutusvees. EVA õhuniisutites kasutatav eriti kvaliteetne katlakivifilter vähendab märgatavalt katlakivisetet seadme seintel ning valget katlakivitolmu niisutatava ruumi mööblil ja muudel pindadel.

Kõige mugavam sisekliima on ruumides siis, kui nende suhteline õhuniiskus on vahemikus 40 kuni 60 protsenti. Õhuniisuti EVA elektrooniline juhtimine võimaldab valida soovitava niiskustaseme ruumis, LCD-ekraanil aga kuvatakse ruumi tegelikku niiskustaset antud hetkel. EVA on pea ainuke õhuniisuti välise niiskusanduriga, mida saate hoida just seal, kus mugav õhuniiskustase kõige aktuaalsem on. Väline niiskusandur täidab ka kaugjuhtimise funktsiooni. Õhuniisuti kontrollib niiskustaset automaatselt, vastavalt seadistatud näitajatele. Juhul, kui ruumis on liiga kuiv õhk, lülitub õhuniisuti automaatselt sisse. Kui soovitud niiskustase on saavutuatud, lülitub seade välja. Õhuniisutis EVA kasutatakse hõbekuubikut, mis aitab vees olevaid mikroorganisme hävitada.

Lisaks on õhuniisutis EVA ka eeterlike õlide aurutamiseks mõeldud spetsiaalne sahtel.

 

Tehnilised andmed:

 

- Niisutuse tõhusus kuni - 550 ml/tunnis (13,2 L/päevas);

- Sobib ruumidesse kuni - 80 m2;

- Niisutuse tüüp - ultraheli, kuum ja külm aur;

- Veepaagi maht - 6,3 liitrit;

- Juhtimine - elektrooniline, LCD ekraan;

- Automaatne soovitud niiskuse tase toetus - olemas

- Müratase - vähem kui 36dB;

- Energiatarve - 10W / 95W;

- Mõõtmed - 196 x 418 x 196 mm;

- Netokaal - 3 kg;

- Vahetatav filter (hävitab baktereid ja lubja tekket);

- Kaugjuhtimine - jah;

 

 

Miks mul õhuniisutit vaja on?

Meedikud soovitavad hoida ruumides niiskustaset vahemikus 40% kuni 60%. Kuiva õhu tõttu hakkavad silmad kipitama ja valutama, nahk kuivab ja kestendab, suu ja nina limaskestad kuivavad ning une kvaliteet halveneb. Lisaks on kuiva õhu korral ka märksa kergem külmetushaigustesse ja grippi haigestuda.

Ruumide siseviimistlus ja mööbel, mis on valmistatud puidust või kangastest (kardinad, vaibad jne), imab õhust väga palju niiskust. Kui õhk ruumis liiga kuivaks muutub, võivad puitu (põrandasse, mööblisse) praod sigineda ning õhus elektrostaatilised laengud tekkida. Ka puust muusikainstrumendid lähevad puidu kuivades häälest ära.

Külm õhk võib sisaldada märksa vähem niiskust kui soe õhk. Sel põhjusel langeb siseruumide niiskustase talvel sageli alla 30%. Mida suurem on vahe sise- ja välistemperatuuride vahel, seda kuivem on õhk ruumides. Niiskustaset on kõige lihtsam mõõta niiskusemõõtjaga. Pange niiskusemõõtja toa keskele, akendest ja ustest võimalikult kaugele, ning lihtsalt jälgige niiskuse näitu ekraanil. Juhul, kui niiskustase on madalam kui 40%, on teil vaja õhuniisutit. Kui niiskustase on kõrgem kui 60%, soovitame hankida niiskusekoguja, et hallituse tekkimist ennetada.

 

Kas tuulutamine tõstab ruumi niiskustaset?

Akende avamine külmal aastaajal ei aita ruumide niiskustaseme tõstmisele kuidagi kaasa. Kahtlemata on regulaarne ja lühiajaline tõmbetuul tervisliku värke õhu säilitamiseks ruumides vägagi oluline (talvel soovitatakse ruume tuulutada 3-5 korda päevas, mitte rohkem kui 5 minutit korraga), kuid liiga sage ja pikaajaline tuulutamine kuivatab õhku veelgi rohkem. Selle põhjuseks on asjaolu, et külmas välisõhus on väga vähe niiskust ning soojenedes muutub see veelgi kuivemaks.

 

Kas on tõsi, et toataimed ja pesu kuivatamine niisutavad õhku?

Toalilled, toiduvalmistamine, märg pesu jms võivad niiskustaset küll lühikeseks ajaks veidi tõsta, kuid sel viisil pole võimalik optimaalset niiskustaset pikema aja vältel säilitada. Kui ruumid on väga kuivad, avaldavad need tegevused niiskustasemele väga vähe mõju. Ka radiaatoritele riputatud märjad käterätid ja veega täidetud anumad suudavad niiskustaset veidi tõsta, kuid samuti vaid lühikeseks ajaks. Lisaks võivad liiga harva pestavad niisked tekstiilid muutuda bakterite leviku allikaks.